Franschhoek

Tõlkes "Prantsuse nurgake", on Franschhoek tõeliselt kena Provence stiilis väikelinn, kus unustad tihti ära, millisel kontinendil sa viibid. Prantsuse sisserändajate kätt tunned siin igal pool, alustades prantsuskeelsetest nimedest ja provencelikust lillerohkusest. Ka ümbruskonna veinimõisad on siin prantsusepäraste nimedega - Chamonix, Haute Gabriere, La Petite Ferme, Grande Provence, La Motte, Mont Rochelle, Plaisir de Merle ja Allee Bleue on kõik külastamist väärt, selleks on käigus isegi spetsiaalne veinitramm

Franschhoekiga on selles mõttes väga lihtne tutvuda, et linn kujutabki endast sisuliselt ühte kaubandustänavat. Väga kena elamurajoon jätkub küll oru servadeni välja, aga külastaja leiab praktiliselt kõik samalt peatänavalt. Franschhoek on üksjagu noobel linn ka hindade mõttes - siit leiab keskmisest kallimaid butiikpoekesi ja ateljeesid, samuti veidi hinnalisemat originaalkäsitööd.

Omal ajal Lõuna Aafrika gurmeepealinnaks tituleeritud Franschhoek on praeguseks oma koha küll Kaplinnale ja Stellenboschile loovutanud, aga häid söögikohti leidub siin hulgaliselt. LAV absoluutsesse tippu kuuluv Le Quartier Francais' Tasting Room (broneerimise järjekord umbes 3 kuud), minu uus lemmik Foliage , romantiline  LaPetite Ferme  või viimastel aastatel kvaliteedis veidi tagasi andnud Reubens on need kohad, mida ise tavaliselt külastan.

Magusasõpradel soovitan külastada mõnda kohalikku chocolatier'i, proovida shokolaadi ja veini kokkusobivust Franschhoek Cellar 'is või proovida kohapeal valmistatud Itaalia jäätist.

Kultuuri ja ajaloo huviline võib sisse põigata ka Hugenotide muuseumi või vaadata peatänava otsas asuvat hugenotide monumenti . Autohullude jaoks on muidugi Franschhoek Motor Museum õige koht.

Veidi rohkem infot leiab siit:
http://franschhoek.org.za /