Kalk Bay

Kalk Bay on veidi hipilik kirev kaluriküla, kus tasub igal juhul peatuda. Iseenesest kujutab see linnake sisuliselt ühte tänavat, mille käib kenasti 15 minutiga otsast otsani läbi... aga Kalk Bay võlust aru saamiseks tuleks seal üheks ööks tuba võtta ja rahulikult ümbritsevat melu nautida. Kalk Bays on hulgaliselt restorane, kohvikuid ja baare, paljud Kaplinna inimesed käivad siin nädalalõppu veetmas.

Kalk Bay on näinud erinevate tööstuse sündi ja hääbumist. Esimestena tulid siia hollandi kolonialistid, kes kasutasid sadamat paekivi (ehk "kalk" nagu seda tollal nimetati) Kaplinna toimetamiseks. Seejärel tulid britid, kes muutsid sadama vaalapüügikeskuseks. Pärast vaalapüügi keelustamist muutus Kalk Bay kalasadamaks ja kaluripaate võib siin ka tänapäeval toimetamas näha.

Kalk Bay sadam ongi üks nendest kohtadest, kus võiks ära käia. Mitte eriti suur, aga kui hommikul kohale minna, siis näeb kümneid paate ookeanilt värske saagiga saabumas ning niikaua kui kaupa jätkub, töötab ka väike kalaturg. Sadamas on ka kuulus mereannirestoran  Harbour House ,  mille tormilaine reeglina vähemalt korra aastas seest tühjaks peksab. Lisaks veel veidi lihtsamad fish and chipsi kohad Live Bait  ja  Kalky's .

Sadamas on tavaliselt näha ka hülgeid, kes on ennast kaluripaatide vahele mõnusalt sisse seadnud. Tasub jalutada ka mööda kaid kuni tuletornini, sealt on üks paremaid vaateid sellele linnakesele.

Teine kindel koht, mida külastada, on Cape to Cuba  - otse raudtee ääres asetsev Che Guevara stiilis väga kirev kokteilibaar ja restoran. Eriti restorani osa on kõikvõimalikku kila-kola tihedalt täis topitud, kuid koos loob see kitchilik väljapanek päris hubase atmosfääri. Terrassil olevatest laudadest sõidab üsna tihti ka musta-kollasekirju rong umbes meetri kauguselt mööda, nii et väga ei tasu oma jäsemeid välja upitada. Toidul on seal enam-vähem korralik pubi tase, täpselt sellele kohale sobiv. Päris kindlasti tasuks baari poole peal võtta vähemalt üks mojito - soovitan proovida näiteks mango ja chilliga. 

Hommikusöögiks kindlast Olympia Cafe - asutus, mille meie tervishoiuamet ilmselt päevapealt kinni paneks, pakub värskelt küpsetatud saiakesi, eggs benedicti ja värskeid smuutisid ja muud huvitavat. Tasub minna ka lõunasöögiks, nende salatid ja pearoad on lihtsad, aga väga maitsvad. Nurga taga on ka Red Door Bakery, kust saab kaasa osta värskeid pagaritooteid, kohvi ja muud head-paremat.

Peatänava äärsetest kohtadest võib nimetada veel Annex 'it, Lekker Kalk Bay 'd või Brass Bell 'i -  viimane on suhteliselt lihtne mereannipubi, milleni pääsemiseks peab raudtee alt tunnelist läbi minema. Veidi peatänavalt kõrvale minnes leiab ka Bob's Bagelsi - 

Linnas on üllatavalt palju galeriisid, näiteks Kalk Bay Modern Gallery  või  Artvark - antiigi ja vanavara huvilistel soovitan üle vaadata ka Kalk Bay Trading Posti.
 
Korralikku ujumisranda Kalk Bay kesklinna lähedal ei ole, raudteesilla all olev kitsas liivariba ei ole eriti romantiline koht ujuma minemiseks. Kui viitsite ette võtta väikese jalutuskäigu St James'i (umbes 2 km), siis leiate sealt rea värvilisi riietuskabiine, veidi liiva ja tidal pool - ehk siis selline keset kivist randa olev välibassein, kus ookeanilaine pidevalt värsket vett juurde toob.