Kaplinn

Kaplinn ehk kohalike jaoks kõigi linnade ema on paljude jaoks üks maailma ilusamaid linnu. Siin on tegelikult kõike, mida ühelt linnalt oodata - mäed ja ookean, ajalugu ja kaasaeg, kultuuride mitmekesisus ja kõigele lisaks veel muljetavaldavalt hea köök. Ka kõik see, mis jääb Kaplinna lähiümbrusse, on omaette külastamist väärt.

Päris hea variant on Kaplinnale tiir peale teha  Hop On Hop Off bussiga, näete enam-vähem ühe päevaga suurema osa vaatamisväärsustest ära ja pärast seda otsustate, kuhu uuesti pikemaks minna.

Lauamägi ehk 7 loodusime hulka avatud Table Mountain on ilmselt Kaplinna suurim vaatamisväärsus ja seal otsas peab vähemalt korra ära käima küll. Kõige lihtsam on muidugi kasutada tõstukit ( Cable Car ), kuid matkahuvilised saavad ka jala üles minna - nii tõstuki kõrvalt kui ka Kirstenboschi botaanikaaiast algavate radade läbimine võtab sõltuvalt tasemest 2-5 tundi, kõrguste vahe umbes 700 m on täiesti arvestatav jõupingutus. Kui nii palju ei viitsi pingutada, siis Lauamäe kõrval asuva Lion Headi otsa jõuab umbes tunniga.

Mäe otsas tasub täiesti teha suurem ring, erinevatest suundadest avanevad vapustavad vaated. Mäe otsas kasvab ka päris rikkalik taimestik - liike on rohkem kui terves Suurbritannias kokku. Kohati isegi soomaad meenutavate laudteedega, mäe Kirstenboschi poolsel küljel on ka paar järve. Kohalikud ei soovita siiski päris üksinda mäe peal ringi liikuda - kuigi mägi on pealt üsna lauge, siis tugeva tuulega on järskude servade lähedal päris ohtlik. 

Mäe otsas on ka restoran, nii et pärast jõupingutust on kohane ka ennast näiteks vahuveiniga premeerida.

Seda tuleb küll öelda, et mitte igal päeval ei pääse lauamäe otsa - tugeva tuulega tõstukid ei tööta, samuti siis kui mägi on kaetud paksu pilvega. Ilm muutub kiiresti, nii et mäe otsas käiku ei tasu viimastele päevadele edasi lükata - kehv ilm võib kesta mitu päeva.

Kui Lauamäe otsa minna ei jõua, siis selle kõrval asuvalt Signal Hill 'ilt avanevad samuti väga ilusad vaated linnale ja sinna pääseb ka autoga. Samuti võib ronida Signal hilli tipuks oleva Lion's Head'i otsa.

Waterfront . Nagu ikka, tähendab see restoranidest, baaridest ja shoppingust pakatavat rannaäärt, tõenäoliselt leiate te ennast sealt nii mõnelgi õhtul. Õhtuti esinevad Waterfrondil ka kohalikud muusikud ja erinevad trikitajad. Päris tippsöögikohti Waterfrondil pole, aga soovitaks näiteks maailma suurima veinivalikuga  Belthazar i, kus täiesti korraliku toidu kõrvale pakutakse ka umbes 250 veini klaasi kaupa. Või miks mitte ka Food Market , kus kahel korrusel pakutakse väga erinevat streetfood'i.
   
Poodlejatele pakub kindlasti huvi suur Victoria Wharfi ostukeskus, lisaks kvaliteetkäsitöö hall  Watershed ja palju väikesemaid poekesi kogu Waterfrondi ulatuses. Tõelistele shoppajatele soovitan sõita ka umbes 10 km linnast välja mööda N1 kiirteed Century Citys asuvasse Canal Walk 'i.

Waterfrondil asub ka päris hea  Two Oceans Aquarium , huvilised saavad seal teatud kellaaegadel seal ka koos haidega ujuda.

Long Street .  Peoloomade õhtune ja öine kogunemiskoht, nädalalõppudel üsna kärarikas. Suurel hulgal baare ja klubisid, läheduses samuti mitmeid häid söögikohti. Kindlasti peaks käima vähemalt korra  Mama Africas , seal on igal õhtul elav muusika ning traditsioonilist kohalikku kööki saab seal ka. Kui õhtu lõpuks kõht uuesti tühjaks läheb, soovitan proovida  Gatsby Sandwich i - aitab nii tühja kõhu kui ka pohmelli korral.

Niipalju tasub siiski ettevaatlik olla, et vaatama suurele hulgale korrakaitsjatele liigub Long Streetil ja selle lähiümbruses hulgaliselt narkouimas kodanikke, taskuvargaid ja kerjuseid - nii et soovitaks käia pigem kambakesi, eriti naistel. 

Long streeti lähedale jääb ka Greenmarket Square oma käsitööturuga

Kirstenbosch .  See populaarne botaanikaaed tunnistati International Garden Tourism Awards Body poolt 2015. aastal ‘International Garden of the Year’ tiitli vääriliseks. Eraldi väärib mainimist ka  treetop canopy walkway  ehk "Boomslang", mis hiljuti valiti ka Design Indaba poolt Lõuna Aafrika kõige ilusamaks turismiobjektiks. 

Suvel toimuvad Kirstenboschis ka päikeseloojangukontserdid , nii et tasub aegsasti nende ajakava järele vaadata. 

Robben Island . Apartheidi aegne vanglasaar, kus Nelson Mandela veetis 18 aastat oma 27 aastasest vangistusest. Soovitan käia juhul kui olete ajaloohuviline või kui viibite Kaplinnas pikemat aega - tuur võtab 4-5 tundi ja sama ajaga jõuab mitmes teises kohas käia. 

Old Bisquit Mill . See populaarne kvartal Woodstocki linnaosas väärib külastamist eriti laupäeva ennelõunal, kui seal toimub Neighbourgoods Market , lisaks leidub seal ka hulgaliselt väikeseid poekesi, galeriisid, kohvikuid ja söögikohti. Samas asuvad ka kaks Lõuna Aafrika tippsöögikohta - neljal viimasel aastal LAV parimaks restoraniks valitud ja San Pellegrino viimases edetabelis maailmas nr 22 kohta hoidev Test Kitchen ja teine TOP 10 koht Pot Luck Club . Niipalju hoiatan kohe ette, et Test Kitcheni broneeringujärjekorrad on 4 kuni 6 kuud. 
 
Camps Bay . Kaplinna külje all olev populaarne linnaosa, tuntud eriti oma ilusa liivaranna ja ööelu poolest. Kuna tegemist on Atlandi ookeaniga, siis vesi reeglina vaid 14 kraadi kandis - nii et ujumiseks peate otsima pigem mõne Hea Lootuse Neeme idakülge jääva ranna. 

Bo-Kaap . Tuntud ka kui Malay Quarter - populaarne eelkõige oma värviliste majade ja munakiviteede poolest. Asub suhteliselt Long Streeti lähedal, nii et ei ole ka kauge sealt läbi põigata.

Kaplinnas on kindlasti palju muud vaatamisväärset, vaadake lisa näiteks järgmistest allikatest:
www.capetown.travel/
www.lonelyplanet.com/south-africa/cape-town
www.tripadvisor.com/Tourism-g1722390-Cape_Town_Western_Cape-Vacations.html
http://goto.capetown/home