Miks minna?

Need, kes Lõuna Aafrikas käinud on, ei saa ilmselt sellest küsimusest aru. Otse loomulikult tuleb minna, kui vähegi võimalust on. Isegi neid, kes enne minekut kodutööd on teinud ja Lonely Planeti kaanest kaaneni läbi lugenud, suudab Lõuna Aafrika alati üllatada. Eriti neid, kes oma reisi Kaplinnast alustavad – kogu Lääne-Kapimaa (Westen Cape) meenutab pigem Euroopat kui filmidest nähtud ja piltidelt vaadatud musta Aafrikat. Kuidagi sõnulseletamatult kodune ja hubane, ka inimesed tunduvad meiega samal lainepikkusel olevat. Samas väga palju eksootikat, kultuuri ja kontraste, kindlasti väga palju avastamisrõõmu ka suurte kogemustega reisijale. 

Loodus

Lõuna Aafrika loodus on väga mitmekesine, siin leidub nii kõrbe, vihmametsi, mägesid, kanjoneid, pikki liivarandu, viinamarjapõlde kui ka lilleväljasid. Just looduse pärast tasub siia tagasi tulla, praktiliselt kõikidel aastaaegadel. 

Loomastik

Kuigi väga paljud külastavad Lõuna Aafrikat sooviga näha Big 5 (elevant, lõvi, ninasarvik, leopard ja pühvel), ei piirdu siinne loomastik ainult nendega. Alati ei pea loomade nägemiseks ka loomaparki minema – erinevaid antiloope (springbok, impala, kudu, oryx, kudu, eland, gnuu), sebrasid ja jaanalinde võib kohata ka asulate ja veinimõisade ümbruses või ranna ääres jalutamas. Kaplinna lähedal olles ei tasu kindlasti unustada False Bay lahe pingviine, delfiine, vaalasid, valgehaisid ja hülgeid. Ja muidugi paavianid – neid võib kohata praktiliselt igal pool, kus turistidelt midagi sisse vehkida annab. 

Mitmekesisus

Lõuna Aafrikas leidub praktiliselt kõike seda, mille nägemiseks ja kogemiseks tuleks pool maakera läbi rännata. Siin on nii Aafrikat kui ka Euroopat, 5 erinevat kliimavööndit, ajalugu ja kaasaeg, väga omanäolised kultuurid ja kõike seda ümbritsev imakaunis loodus. 

Inimesed

Minu jaoks on just inimesed see põhjus, mis ikka ja jälle Lõuna Aafrikasse tõmbab. Mingi sõnulseletamatult kodune tunne tekib seal olles, nende veidi muretu ja positiivne olemus hakkab ka endale külge. Hoiatan juba ette, et Lõuna Aafrikas on väga lihtne endale uusi sõpru leida.

Sobiv seikluseotsijatele

Oled sa matkaja, surfaja, adrenaliinisõltlane või muidu sportliku eluviisiga – Lõuna Aafrika on just sinu jaoks. Alates sadadest matkaradadest ja surfirandadest haidega ujumise ja 216 meetrise  bungee hüppeni. 

Infra

Lõuna Aafrikas leiate eest kõrgel tasemel elukeskkonna, teedevõrgu ja piisavalt valikuvõimalusi nii majutuse, toitlustuse kui ka vaba aja veetmise jaoks. Kui te ei pelga vasakpoolset liiklust, siis veidi kodutööd tehes on väga lihtne oma käe peal ringi liikuda ja nautida seda vabadust, mida turistibussiga ringi liikudes ei koge.

Söök

Ilmselt üks suuremaid üllatusi on paljude jaoks Lõuna Aafrika köök – süüa oskavad nad teha, alates kodusest braaist kuni maailma tippgurmeeni välja. Seejuures on ka hinnatasemelt väljas söömine odavam kui Eestis. Isegi tipprestoranid on täiesti mõistliku hinnaga, enamus kusagil kolmandiku jagu odavamad kui Eesti sama tasemega kohad. 

Vein

Lõuna Aafrika veine leiab ka Eesti poelettidelt, aga see tase, millega kohapeal kokku puutub, üllatab isegi suuremate kogemustega veinisõpru. Stereotüübiks peetav tugev, robustne ja odav lauavein on asendunud elegantsete ja mahedate tippveinidega, mis üha enam Decanteri, Wine Magazine ja Parkeri tabelite tipust leiab.  

Ilm

Lõuna Aafrika on oma 250 päikeselise päevaga aastas just see, mida pidevalt kehva suusailmaga harjunud inimene vajab. Päikese leiab siin üles igal aastaajal – isegi südatalvel üllatavad kasvõi KwaZulu Natali rannad oma sooja vee ning 25 kraadi juurde jääva rannailmaga.

Hinnatase

Eestlase jaoks on Lõuna Aafrika hinnatase vägagi mõistlik. Lennukipiletite eest tuleb siiski umbes 1000 EUR välja käia, aga kohapeal on hinnad odavamad kui Eestis – nii toit, bensiin kui ka suurem osa tarbekaubast. Veinid ka muidugi.

Sama kellaaeg

Selle väikese mööndusega, et kuna Lõuna Aafrika suveajale üle ei lähe, siis pool aastat on sama kellaaeg ja pool aastat tunnine ajavahe. Igal juhul ei löö Lõuna Aafrika teie päevareziimi paigast ära, nii et te ei pea mitu päeva ajaga kohanemisele kulutama.

Inglise keel

Kuigi Lõuna Aafrikas on 11 riigikeelt (Afrikaans, Inglise, Ndebele, Põhja Sotho, Sotho, Swazi, Tsonga, Tswana, Venda, Xhosa ja Zulu), saab inglise keelega praktiliselt igal pool kenasti hakkama.